Siedem sióstr- Lucinda Riley

Zakupiłam tą książkę zupełnie przypadkiem, zaintrygowała mnie okładka jak i treść z tyłu książki. Gdy zaczęłam ją czytać byłam tak podekscytowana , że wchłonęłam ją w 2 dni (500 stron). Jest to pierwsza część serii siedmiu sióstr. Tytułowe siostry są adoptowane przez tajemniczego Pa Salta. Jego postać przechodzi przez całą serię, o jego sekretach i tajemnicach dowiadujemy się pod koniec każdej z części. Każda z adoptowanych córek jest inna czy z wyglądu czy z charakteru. Każda urodziła się w innej części świata. Pa Salt przekazuje każdej z nich wskazówki dotyczące ich miejsca narodzin.

Pierwsza część pokazuje nam historię Mai- najstarszej z sióstr. Jej historia wiąże się z Brazylią i Rio de Janeiro. Poznaje tam historie swojej rodziny- prababki Izabeli, która jak przystało na dawne czasy, została przyrzeczona mężczyźnie, którego nie kochała. Pokochała rzeźbiarza z Paryża. Autorka wprowadza w serii 2 historie- jedną opowiadaną z przeszłości, a drugą ówczesną.

Z niecierpliwością czekałam na drugą cześć ,którą właśnie skończyłam i zrecenzuje w kolejnym poście. Aż nie mogę doczekać się kolejnych! Serdecznie polecam, szczególnie osobom, które lubią przenosić się w różne zakątki świata i wyobrażać sobie jak żyło się dawniej, z czego kobiety musiały rezygnować ,aby nie dopuścić do skandalu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s